PAKETLEME VE AMBALAJLAMA

Nakliyat Öncesi Eşya Paketleme & Ambalajlama

ankara-evden-eve-nakliyat-firmalariPaketleme ve ambalajlama, eşyaların güvenliğini sağlama noktasında önemli bir rol oynar. Oldukça önem taşıyan bir işlem olduğu için hassasiyetle üzerinde durulması gereklidir. Taşıma işleminde eşyaların zarar görmemesi ve daha kolay istiflenmesi için paketleme ve ambalajlama büyük önem taşır. Gideceği mesafeler eşyalar için potansiyel risk taşır. Bu riski azaltmak ve daha güvenli bir taşımacılık için paket ve ambalaj çok önemlidir. Farklı eşyalar farklı paketleme usulleri ile güvenli bir şekilde paketlenmelidir.

Paket ve ambalaj işlemi bir sanat niteliği taşımaktadır. Bu nedenle işi yapacak personelin mutlaka tecrübeli ve eğitimli olması gerekmektedir. Eşyaların paketlenmesi ve ambalajlanması en az taşınması kadar önemlidir. İşinin eğitimini almamış kişilerce yapılması zararlara yol açabilmektedir.

 ankara-asansorlu-ev-esyasi-tasimaPaketleme ve ambalajlama konusunda en uygun çözümleri müşterilerimize sunmaktayız. Bünyemizde çalışan uzman ekibimizle müşterilerin istekleri doğrultusunda hareket ederek yeni ve modern malzemeler kullanarak işimizi en uygun şekilde yapmaktayız.

Paketleme ve ambalajlamada eşyanın cinsine, boyutuna ve özelliğine göre muhtelif ebatlarda koliler, kâğıt, karton, plastik, cam ve tahta malzemeler kullanmaktayız. Ambalaj ve paketin taşıma tekniğine uygun olması, ürünün ömrünü arttırması, hijyen kurallarına uyması çok önemlidir.

Ambalaj ve paket ürünün temiz tutulması, zedelenmemesi ve dış etkilere karşı korunmasında oldukça önemlidir. Ayrıca ürüne taşıma kolaylığı sağlamaktadır. Ambalaj ve pakette köpük kullanılması sarsıntıları en aza indirir.

ankara-ev-esyasi-tasimaciligiEvden Eve Nakliyat işlemi öncesinde paketleme ve ambalajlama yapılacak ürünler öncelikle cinslerine göre ayrılmalıdır. Kırılacak eşyalar, cam ve kristaller, elektronik eşyalar pat pat naylonlara sarılıp mukavemeti yüksek kolilere konularak uygun yöntem ve teknikler kullanılmalıdır. Mobilya ve beyaz eşyalar köpük profillerle sarılıp streçlendikten sonra, ambalaj battaniyesi adı verilen keçe kumaşlara sarılarak darbelere dayanıklı kolilere konulur. Küçük eşyalar, sarsıntıyı engelleyecek strafor türü malzemeler ile paketlenmeli ve ambalajlanmalıdır. Yatak ve şilteler için özel olarak hazırlanmış yatak kolileri ve kapitoneler kullanılır. Antika eşyalar, mermer, cam ve ayna gibi en büyük hassasiyeti göstermemiz gereken eşyalar ise özel bir paketleme yapılarak beyaz cam kâğıtları ile sarılır ve özel imalat tahta kafeslere konulur.

Kurumsal taşımacılığın gerektiği şartlara uygun olarak Ankara evden eve nakliyatta ve ofis taşımacılığında paketleme ve ambalajlamaya gereken önem verilmelidir.

Detaylı bilgi için bizimle BURADAN iletişime geçebilirsiniz.

ankara nakliye firması


Soru ve Talepleriniz için Bize Ulaşın

VIPExpress Nakliyat tüm soru talep ve fiyat bilgilendirmeleri için 7/24 Müşteri Destek Hattı ile hizmetinizde…

  • 0312 480 80 30
  • 0850 304 99 86
  • 0532 162 24 52